Scott Jurek bije rekord trasy Appalachian Trial

Scott Jurek, utytułowany ultramatatończyk o polskich korzeniach odchodzi niedługo na sportową emeryturę. Chce to jednak zrobić z przytupem i w blasku chwały. Przed założeniem ciepłych bamboszy planuje bowiem ustawność rekord trasy Appalachian Trail i pokonać ją w 42 dni. Już wielu przed nim próbowało ;-(.

Scott Jurek na trasie Appalachian Trail

Scott Jurek na trasie Appalachian Trail

Scott wystartował w Springer Mountain w stanie Georgia w dniu 26.05.2015 i ma zamiar osiągnąć szczyt Mount Katahdin w stanie Maine przed 06 lipca.

Obecny rekord świata na trasie wynoszącej 2168,1 mil (czyli 3490,64 km), należy do Jennifer Pharr Davisa i został ustanowiony w 2011 roku. Wynosi on 46 dni, 11 godzin i 20 minut.

Jestem w idealnym momencie w mojej kariery i mam to na swojej liście już od jakiegoś czasu” – powiedział Jurek. W rozmowie z Runner World Newswire w czwartek wieczorem dodał: „Jestem dość blisko mojego przejścia na emeryturę i powiedziałbym, że to będzie moje arcydzieło.

W ciągu ostatniej dekady, Jurek został uznany za jednego z najlepszych ultramarotończyków świata. Jego dorobek obejmuje m.in.:

– 7  zwycięstw w Western States Endurance Run,

– 3 zwycięstwa w Spartathlonie,

– 2 zwycięstwa w Badwater Ultramarathon,

– Kluczową rolę w książce Christopher McDougall’a „Born to Run” .

Pomimo tych osiągnięć, Jurek to ten ostatni wysiłek traktuje jako największe wyzwanie. Będzie musiał pokonywać średnio ponad 50 mil (80,5km) dziennie po bardzo technicznych i pagórkowatych szlakach.

Powiedziałbym, że jest to z pewnością największa przygoda w mojej karierze…” – mówi Jurek. „Nigdy wcześniej nie zrobiłem 350 mil tygodniowo, a teraz będę musiał je robić.

Przed Jurkiem wielu innych ultramaratończyków próbowało ustanowić ten sam rekord, a wśród nich np. Karl Meltzer. Jak widać bez skutku. Czy uda się to Scott’owi? Zobaczymy.

Swoją walkę z trasą i czasem Jurek dokumentowanie na swoim profilu na Instagramie https://instagram.com/scottjurek/ i tweeterze https://twitter.com/ScottJurek.

Trzymam kciuki i zapraszam do kibicowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>